November

PÚŠŤANIE ŠARKANA - 14.11.2018


"Vetrík duje, vetrík fúka,

z neba na nás šarkan kuká.

Poletuje sem i ta,

chvostom zametá.

Bežia za ním všetky deti

a šarkan si iba letí."

 Tento krásny, ale zároveň aj ufučaný deň sme využili na púšťanie šarkana. Pomaly sme vyšli na Hôrku a mohlo sa púšťať, behať a tešiť sa. Šarkan letel, ba dokonca nám skoro aj uletel. Našťastie sme ho dobehli a veru me mali aj veľkú radosť.   Fotky - tu.


ZVIERATKÁ Z LESA - prednáška z NAPANT - u    -  6.11.2018

Na rozprávanie tety Elenky sa deti vždy veľmi tešia, a nebolo tomu inak ani dnes, pretože dnes k nám prišla teta Elenka spolu s ujom Miškom. Svojim pútavým rozprávaním a prostredníctvom prgramu spoznávali život známych druhov lesných zvierat. Dozvedeli sa, kde všade v lese môžu zvieratká bývať, čo žerú, aké stopy zanechávajú. Počúvali zvuky zvierat a určovali ich stopy. Niektoré zvieratká napodobňovali pohybom alebo zvukom. Videli preparovaného medveďa, ale aj veveričku. Porozprávali nám a upozornili nás, ako sa máme správať v lese, aby sme zbytočne zvieratká nevyrušovali. Fotky - tu.

4. NOVEMBER - DEŇ MATERSKÝCH ŠKôL


Deti kričia: "veď to bol

super Deň materských škôl!"Slová Hymny materských škôl sa v dnešný deň ozývali v našej obci, pretože aj my sme si v dnešný deň - 5.11. 2018 chceli pripomenúť sviatok našej MŠ. S transparentom, dobrou náladou a pani učiteľkami sme sa vybrali na OÚ, kde sme boli veľmi pekne prijatí. P. zástupkyňa porozprávala kedy, čo a aký sviatok si pripomíname. Zaspievali sme hymnu tohto sviatku a boli sme odmenení potlaskom, ale aj sladkou odmenou.

V dobrej nálade sme pokračovali do ZŠ. Tu nás veľmi srdečne privítal pán riaditeľ , ktorému sa náš spev tiež veľmi páčil, a ocenil ho potleskom. Naša cesta do Mš bola potom sprevádzaná spevom a všetkým, ktorých sme stretli, sa to veľmi páčilo. Fotky - tu.


Kontakt

MATERSKÁ ŠKOLA POD KRIVÁŇOM V HYBIACH

Základná škola s materskou školou v Hybiach
Hybe 691
03231


044/5296127