MAREC

ČÍTANIE PRED SPANÍM

Pri príležitosti Marca  - mesiaca knihy, nám nektorí starí rodičia prišli pred spaním prečítať rozprávku  alebo krátky príbeh. Pre deti to bolo niečo iné, krásne a zaujímavé. Prečítať deťom prišli:

p. H. Mrlianová, p. I. Marušiaková a p. A. Voštiarová. Ďakujeme

NÁVŠTEVA KNIŽNICE

ŠTVRTOK - 22.3.2018

Krásnou akciou, ktorú sme nevynechali ani tento rok, bola NÁVŠTEVA KNIŽNICE. Teta Vierka nás všetkých privítala. Porozprávala nám veľa zaujímavých vecí o knihách, ako vznikla knižnica, ako si môžeme vypožičať knihy...Všetko to bolo pre nás veľmi zaujímavé, ale aj nové. V knižnici sme si mohli prezrieť knihy, ktorú sú určené pre deti a teta Danka z OÚ nám prišla prečítať rozprávku, ktorá sa nám veľmi páčila. V MŠ sme si nakreslili obrázky s našimi predstavami o tejto rozprávke. FOTKY - tu.

BESEDA z NAPANT - u

PONDELOK - 12.3.2018

Rozprávaním o putovaní vodných kvapiek VO - DI - ČKA, sa deti dozvedeli o kolobehu vody na Zemi, aké rôzne podoby môže mať voda a prečo je pre nás taká dôležitá. Teta Elenka zo Správy Národného parku Nízke Tatry, ktorá nám o tomto prišla porozprávať, nás oboznámila aj o znečistení vody a zbytočnom plytvaní vody. Všetkých nás pribeh zaujal, a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. FOTKY - TU.

VYSTÚPENIE K MDŽ

STREDA - 7.3. 2018

V tento deň  boli deti z veľkej triedy na OÚ v Hybiach s krátkym programom pri príležitosti MDŽ. Oslava sa konala pod záštitou starostu obce p. Martina Piovarčiho.

NÁVŠTEVA 1. TRIEDY

UTOROK - 6.3.2018

Tento deň bol pre predškolákov veľmi výnimočný. Prečo? Pretože sa boli pozrieť na kamarátov, ktorí ešte minulý rok, chodili do MŠ. Spolu s pani učiteľkou nám ukázali ako to vyzerá na naozajstnej hodine slovenského jazyka a matematiky. V škole sa predškolákom naozaj páčilo. Veď aj oni si mohli vyskúšať rolu školáka. Sľúbili sme, že sa v škole spolu stretneme a navzájom sme si vymenili darčeky. My sme darovali lízatkového motýľa a dostali sme krásnu harmonikovú sovičku. Potom sme sa vrátili do MŠ, ale bude to trvať už len niekoľko mesiacov a budú z nás školáci - prváci.          FOTKY - TU.

ZIMNÁ OLYMPIÁDA

PIATOK - 2.3.2018

Aj keď je marec jarný mesiac, jar sa ešte nezačala, podmienky nám to dovolili, mali sme v našej MŠ ZIMNÚ OLYMPIÁDU. Deti z triedy Mravčekov prichádzali v tento deň do MŠ s bobami.

Obliekli sme sa, zobrali sme boby a išli sa spúšťať. Nepotreboval každý svoj "spúšťací prostriedok", ale deti sa  dokázali  dohodnúť - boby si požičali  alebo sa na ne zmestili aj dvaja. Veru sme sa aj nasmiali. Pani učiteľky nechceli pokaziť srandu a spúšťali sa tiež. Všetci sme si užili zimné radovánky - v marci. FOTKY - tu.