Marec

NÁVŠTEVA V 1. Triede - 29.3.2019

Pre našich predškolákov bol dnes významný deň. Prečo? Pretože sme boli v škole navštíviť našich kamarátov, s ktorými sa stretneme od septembra v ozajstnej škole. Na návštevu prišli aj  kamaráti z MŠ v Kráľovej Lehote. Prváci nám predviedli, čo všetko sa za tie mesiace v škole naučili. A môžme povedať, že sa nemali za čo hanbiť. Boli veľmi šikovní. Už teraz sa tešíme na zápis, ktorý bude 10.4.2019.

Fotky - tu.

ČÍTANIE PRED SPANÍM 20.-21. 3. 2019

Prostredníctvom rozprávok, ktoré nám prišli prečítať tety z našej dedinky pred spaním, sme sa opäť  preniesli do krajiny príbehov o zvieratkách. Najprv to bol psíček Fines a potom pyšný kocúr Murat. Ďakujeme za krásne, precítené prečítanie príbehov, z ktorých sme sa aj my niečo naučili.

V našej MŠ nás navštívili. p. Olinka Mrlianová a p. Mgr. Janka Mičevová. Ďakujeme. Fotky - tu.

PREDNÁŠKA Z NAPANT -u - 20.3.2019

Ako žabka o mokraď prišla

Deti sa prostredníctvom príbehu o žabke KVAČKE dozvedeli veľa užitočných a zaujímavých informácií o mokradiach. Čo to vlastne tie mokrade sú a akú významnú funkciu zastávajú v prírode, o tom nám opäť prišla porozprávať teta Elenka z NAPANT - u.

Fotky - tu.

TVORÍME Z LEGA - 19.3.2019

Keďže je marec - "Mesiac knihy", aj naša ďalšia akcia bola venovaná knihám a rozprávkovým príbehom. V spolupráci s LEGOVŇOU POPRAD, k nám prišla teta, ktorá naším deťom prečítala príbeh - Janko a fazuľa. Našou úlohou bolo na základe príbehu tvoriť z lega postavy z rozprávky, podľa návodu. A na záver mohli deti predviesť svoju fantáziu a tvoriť z lega, čo ich napadlo. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie.

FOTKY - tu.

NÁVŠTEVA KNIŽNICE - 14.3.2019

"Kniha je nástrojom, ktorý zapaľuje predstavivosť."

Allan Bennett

Niektoré deti sa na návštevu knižnice naozaj pripravili. Prezliekli sa za rozprávkové postavy, o ktorých sme si v knižnici prečítali rozprávky. Vďaka návšteve knižnice a tete Vierke sme sa opäť preniesli do sveta rozprávok a rozprávkových postáv. Pri čítaní krásnych rozpávkových príbehov sme aj my dospelí zabudli na starosti a opäť sme sa vrátili do detských čias.

FOTKY -tu.

MATERSKÁ ŠKOLA POD KRIVÁŇOM V HYBIACH

Základná škola s materskou školou v Hybiach
Hybe 691