MAREC

BESEDA z NAPANT - u

PONDELOK - 12.3.2018

      Rozprávaním o putovaní vodných kvapiek VO - DI - ČKA, sa deti dozvedeli o kolobehu vody na Zemi, aké rôzne podoby môže mať voda a prečo je pre nás taká dôležitá. Teta Elenka zo Správy Národného parku Nízke Tatry, ktorá nám o tomto prišla porozprávať, nás oboznámila aj o znečistení vody a zbytočnom plytvaní vody. Všetkých nás pribeh zaujal, a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. FOTKY - TU.

      VYSTÚPENIE K MDŽ

STREDA - 7.3. 2018

       V tento deň  boli deti z veľkej triedy na OÚ v Hybiach s krátkym programom pri príležitosti MDŽ. Oslava sa konala pod záštitou starostu obce p. Martina Piovarčiho.


NÁVŠTEVA 1. TRIEDY

UTOROK - 6.3.2018

      Tento deň bol pre predškolákov veľmi výnimočný. Prečo? Pretože sa boli pozrieť na kamarátov, ktorí ešte minulý rok, chodili do MŠ. Spolu s pani učiteľkou nám ukázali ako to vyzerá na naozajstnej hodine slovenského jazyka a matematiky. V škole sa predškolákom naozaj páčilo. Veď aj oni si mohli vyskúšať rolu školáka. Sľúbili sme, že sa v škole spolu stretneme a navzájom sme si vymenili darčeky. My sme darovali lízatkového motýľa a dostali sme krásnu harmonikovú sovičku. Potom sme sa vrátili do MŠ, ale bude to trvať už len niekoľko mesiacov a budú z nás školáci - prváci.          FOTKY - TU. ZIMNÁ OLYMPIÁDA

PIATOK - 2.3.2018

       Aj keď je marec jarný mesiac, jar sa ešte nezačala, podmienky nám to dovolili, mali sme v našej MŠ ZIMNÚ OLYMPIÁDU. Deti z triedy Mravčekov prichádzali v tento deň do MŠ s bobami.

       Obliekli sme sa, zobrali sme boby a išli sa spúšťať. Nepotreboval každý svoj "spúšťací prostriedok", ale deti sa  dokázali  dohodnúť - boby si požičali  alebo sa na ne zmestili aj dvaja. Veru sme sa aj nasmiali. Pani učiteľky nechceli pokaziť srandu a spúšťali sa tiež. Všetci sme si užili zimné radovánky - v marci. FOTKY - tu.