JÚNUSILOVNÝ AKO VČIELKA - 11.6.2018 - NAPANT

"Včely sú zaujímavá kniha. Otvor ju a uvidíš, čo všetko sa ti postupne bude objavovať."

                                                                             (Vilém Mrštík)

Prostredníctvom tohto zaujímavého programu bol deťom priblížený život včielok. Dozvedeli sme sa prečo sú včielky užitočné, čo nám dávajú a prečo ich musíme chrániť. Teta Elenka a ujo Miško z NAPANT - u priniesli skutočný uľ, plásty, a ozajstné oblečenie, ktoré včelár pri svojeje práci potrebuje. Mohli sme si vyskúšať aj rôzne pomôcky. FOTKY - tu.


HYBSKÝ TRHÁK - 1.6.2018 - MDD

Akcia Hybský trhák je už v našej ZŠ s MŠ každoročná tradícia, a nemohla chýbať ani tento rok. Deti sa na toto podujatie veľmi tešili. Opäť prichádzali do MŠ s ruksakmi a dobrou náladou. Hneď po príchode dostali tričko s tradičným logom - MEDVEĎOM TRHÁKOM. Tentoraz boli zelenej farby. Plní odhodlania sme mohli vyraziť na hrisko, kde sa súťaž konala. Naše deti súťažili v troch družstvách:

LIENKY, VČIELKY A MRAVČEKOVIA. Všetci boli veľmi šikovní, ba dokonca odhodlaní siahnuť aj na dno svojich síl. Ale vyhrať mohlo len jedno družstvo. Umiestnenie bolo takéto:

1. miesto: VČIELKY

2. miesto: LIENKY

3. miesto: MRAVČEKOVIA

Deti boli veľmi šťastné, pretože všetci dostali odmenu. Aj PRIMA BANKA deti v ich sviatok MDD odmenila bublifukom, balónikmi...A v MŠ? V MŠ ich čakalo sladké prekvapenie zo ZRPŠ a z COOP JEDNOTY, aj teta upratovačka Jarka si na nich spomenula v podobe sladučkých cukríkov. ĎAKUJEME!

FOTKY - Tu.