JÚN

V našej škôlke počuť hlas,
že nadišiel taký čas,
čo nám dáva do rúčky
milý kvietok rozlúčky.
Jeho reč je neveľká,
vraví: Zbohom postieľka
i malá poduška,
čo šepkala nám do uška
rozprávočky pred spaním.
Materská škola, milý dom,
podaj mi rúčku na rozlúčku,
lebo ja rastiem ako strom
a po prázdninách prvák som!

Aj slová tejto básme zazneli PRI ROZLÚČKE S PREDŠKOLÁKMI. Počas tejto krásnej, slávnostnej chvíle, bolo  pánom starostom 13 predškolákov pasovaných na prvákov. Každý si vypočul na seba básničku, dostal krásny darček a potom aj predškoláci - budúci prváci, ukázali a poďakovali všetkým za to, čo pre nich urobili.  Príjemné chvíle strávili s nami aj naši kamaráti zo škôlky, pani učiteľky, pani riaditeľka zo školy, pani zástupkyňa, pán zástupca, pani Vierka. ZA VŠETKO ĎAKUJEME. FOTKY - tu.

DEŇ RODINY - 18.6.2018

Deň rodiny sme tento rok všetci užili. Deti sa predstavili v krátkom, krásnom vystúpení. Obdarovali pozdravom svojich rodičov a hostina sa mohla začať. Všetci sme vyšli na školský dvor, ba dokonca aj počasie nám prialo. Rodičia aj deti sa mohli občerstviť, zahrať sa, aj porozprávať. Ani nevieme ako nám čas spolu uplynul. Bolo to krásne popoludie rodičia a deti. Ďakujeme. FOTKY - tu.

USILOVNÝ AKO VČIELKA - 11.6.2018 - NAPANT

"Včely sú zaujímavá kniha. Otvor ju a uvidíš, čo všetko sa ti postupne bude objavovať."

(Vilém Mrštík)

Prostredníctvom tohto zaujímavého programu bol deťom priblížený život včielok. Dozvedeli sme sa prečo sú včielky užitočné, čo nám dávajú a prečo ich musíme chrániť. Teta Elenka a ujo Miško z NAPANT - u priniesli skutočný uľ, plásty, a ozajstné oblečenie, ktoré včelár pri svojeje práci potrebuje. Mohli sme si vyskúšať aj rôzne pomôcky. FOTKY - tu.

HYBSKÝ TRHÁK - 1.6.2018 - MDD

Akcia Hybský trhák je už v našej ZŠ s MŠ každoročná tradícia, a nemohla chýbať ani tento rok. Deti sa na toto podujatie veľmi tešili. Opäť prichádzali do MŠ s ruksakmi a dobrou náladou. Hneď po príchode dostali tričko s tradičným logom - MEDVEĎOM TRHÁKOM. Tentoraz boli zelenej farby. Plní odhodlania sme mohli vyraziť na hrisko, kde sa súťaž konala. Naše deti súťažili v troch družstvách:

LIENKY, VČIELKY A MRAVČEKOVIA. Všetci boli veľmi šikovní, ba dokonca odhodlaní siahnuť aj na dno svojich síl. Ale vyhrať mohlo len jedno družstvo. Umiestnenie bolo takéto:

1. miesto: VČIELKY

2. miesto: LIENKY

3. miesto: MRAVČEKOVIA

Deti boli veľmi šťastné, pretože všetci dostali odmenu. Aj PRIMA BANKA deti v ich sviatok MDD odmenila bublifukom, balónikmi...A v MŠ? V MŠ ich čakalo sladké prekvapenie zo ZRPŠ a z COOP JEDNOTY, aj teta upratovačka Jarka si na nich spomenula v podobe sladučkých cukríkov. ĎAKUJEME!

FOTKY - Tu.