JANUÁR

KARNEVAL - 30.1.2019

"Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadna správa: zas tu máme fašiangy". No a akéže by to boli fašiangy bez poriadnej fašiangovej zábavy? Preto sme sa v materskej škole rozhodli, že toto najveselšie obdobie roka opäť oslávime svojim tradičným fašiangovým karnevalom pre deti. Karnevalom sme žili celý týždeň. Deti vyrábali šaškov, klaunov, na výzdobu našej MŠ, ale aj triedy, kde sa táto udalosť konala. Vyvrcholením tohto týždňa bol samotný karneval, ktorý si deti poriadne užili. Fotky - tu.

ŽIVOT ZVIERATIEK V ZIME - 24.1.2019 - beseda z NAPANT-u

Vedomosti, ktoré o niečom máme, je dobré si preopakovať, vypočuť si ešte raz, alebo si niečo pripomenúť. Tak to bolo aj dnes, keď k nám prišla teta Elenka z NAPANT-u, porozprávať o zvieratkách a ich živote v zime. Veľa vecí sme vedeli, ale veľa sme sa aj dozvedeli. Fotky - tu.

RADOVÁNKY SO SNEHOM 17.1.2019

"Sniežik sa nám chumelí,
zima je zimička.
Polia, lúky vybieli
zapadne cestička."

Veľmi sme sa potešili, keď sme sa počas tohto týždňa prebúdzali do zasnežených rán. Preto sme sa rozhodli, že si na našom školskom dvore postavíme snehuliakov. V deň "D" nám však snehové podmienky nepriali. Nedali sme sa však odradiť, obliekli sme sa, a polárna expedícia sa mohla začať. Museli sme sa brodiť vo veľkom snehu, aj chodníky sme si museli od "lopatovať", ale aj napriek tomu sme zo snehu mali veľkú radosť.

Aj keď podmienky na stavanie snehuliakov neboli dobré, využli sme to inak. Pani učiteľka Aďka urobila snehové srdiečka a poslali sme ich prostredníctvom internetu našim rodičom.FOTKY - Tu.

MATERSKÁ ŠKOLA POD KRIVÁŇOM V HYBIACH

Základná škola s materskou školou v Hybiach
Hybe 691