DEŇ ZEME - KRESLENIE NA ASFALT - 19.4.2018

Slneičko krásne svietilo, tak aj preto sme sa rozhodli, že pri príležitosti DŇA ZEME pôjdeme  predstavy o našej Zemi vyjadriť kresbami kriedou na asfalt. Myslím, že sa nám vydariliˇ- Čo poviete? Fotky - tu.

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA 18.4.2018

V tento deň všetci predškoláci museli ukázať a presvedčiť nás a pani učiteľky zo školy, že sú už naozaj pripravení stať sa od septembra naozajstnými školákmi. a všetkým sa to aj podarilo. Do ZŠ odíte z našej MŠ, triedy Mravčekovia 13 predškolákov. Fotky - tu.

STROM JE VEĽKÝ DOM - 13. 4. 2018

"Strom je  veľký   dom a zvieratká bývajú v ňom." Takto začala svoje rozprávanie o stromoch teta Elenka  z NAPANT - u. Prišla nám porozprávať o význame stromov, ale aj o jeho obyvateľoch. Nebolo ich veru málo! Dozvedeli sme s, že aj stromček oslavuje svoje narodeniny a podlľa toho, koľko má letokruhov, toľko má rokov. Prostredníctvom, krásneho rozprávania a hry se si vyskúšali ako strom rastie, jeho rastové fázy a aký úžitok máme zo stromov. FOTKY - tu.

VÝLET NA FARMU - 11.4.2018

Jedného dňa, keď slniečko teplejšie hrialo, sme sa dohodli s ujom Milanom Pastuchom, že navštívime jeho zvieratká na farme. Už zďaleka nás svojim pozdravom vítali traja psíci. Nivideli sme len domáce a hospodárske zvieratká, ale aj pštrosov, papagájov, ale aj bažantov. Pohladkali sme len dvojdňové jahniatko a rozlúčilo sa s nami malinké štenietko, ktoré sa ujovi zmestilo do dlane. Ujo farmár nám pútavo porozprával veľa zaujímavého zo života zvieratiek, ktoré sám chová na farme. Fotky - tu...