Apríl

DEŇ ZEME - 22.4.2019

Naša "ŽIVÁ PLANÉTA" má narodeniny! Tento krásny sviatok sme oslávili tak, že sme ju nakreslili tak, ako si ju predstavujeme. Každý, s obrázkom Zeme v rukách, vyjadril svoje prianie a poprial jej len to najlepšie. Deti jej želeli, aby vždy ostala čistá, pretože je našim  domovom, ale aj domovom rôznych živočíchov a rastlín. Keďže potrebujeme čistú a zdravú planétu, aj my sme sa málom pričinili, aby bola čistá. Spolu s pani učiteľkami sme vyčistili okolie školského dvora a našej MŠ. Fotky - tu.

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA - 10.4.2019

A už je to tu! Naši predškoláci sa konečne dočkali vytúženého dňa, pretože  mohli zasadnúť do naozajstných školských lavíc a ukázať, čo všetko vedia. Všetky pripravené úlohy zvládli hravo, a to, že sú naozaj šikovní nám potvrdili aj pani učiteľky zo základnej školy. Fotky - tu.

TVORÍME Z LEGA - 10.4.2019 - Domáce zvieratká

Kto by nemal rád domáce zvieratká? Asi každý. Ale nie každý také zvieratká chová doma. Dnes sme si to mohli vynahradiť aspoň tak, že sme si mohli jedno - myslím si, že pre každého obľúbené - aj vyrobiť  a to  malého psíka. Z čoho? Z lega. Pretože k nám opäť prišla teta z LEGOVNE POPRAD. Opäť sme pracovali vo dvojiciach podľa návodu. A pozrite sa, čo sme vytvorili. Fotky - tu.

PREDNÁŠKA Z NAPANT - u - 2.4.2019 - VTÁČÍ SVET

A opäť  prišla teta Elenka z NAPANT - u, aby priblížila deťom život našich vtákov.  Dozvedeli sa, aké rôzne hniezda si stavajú, deti počúvali vtáčie hlasy, rozpoznávali ich pierka. Dozvedeli sa prečo niektoré vtáky na zimu odlietajú a niektoré ostávajú a ako im môžeme pomôcť s potravou počas dlhej zimy. FOTKY - tu.

MATERSKÁ ŠKOLA POD KRIVÁŇOM V HYBIACH

Základná škola s materskou školou v Hybiach
Hybe 691